JAKIE SĄ ZALETY IMPLANTÓW?

Jakie są zalety implantów

Implantologia stomatologiczna to coraz prężniej rozwijający się dział stomatologii. Od ponad 50 lat wszczepiane są implanty na całym świecie, a lista zadowolonych pacjentów z roku na rok jest coraz dłuższa.

Jakie są zalety implantów?

Zalety implantów:

 • minimalizacja zaniku kości w miejscu po ekstrakcji (usunięciu) zęba – implanty powodują zachowanie naturalnego kształtu kości i chronią ją przed zniekształceniem spowodowanym brakami w uzębieniu,
 • stanowią podstawę dla protezy całkowitej (utrata wszystkich zębów w żuchwie dolnej lub górnej), dzięki której nie ma już potrzeby podklejania protezy. Dodatkowo proteza osadzona na implantach jest stabilniejsza, idealnie przylega i nie traci swoich funkcji (nadal można ją zdejmować). Dzięki zastosowaniu implantów mowa jest wyraźniejsza i nie występuje efekt tzw. „luźnej protezy.
 • Przy kilku brakach w uzębieniu stomatolodzy najczęściej proponowali założenie korony wymagającej zeszlifowania sąsiednich zębów (często zdrowych). Dzięki implantologii nie ma już potrzeby ingerowania w strukturę pozostałych zębów, a korony oparte o implanty są dużo bardziej stabilne, komfortowe i przy odpowiedniej higienie, zostają do końca życia. Nie ma też widocznych metalowych części korony, co powoduje, iż zęby do złudzenia przypominają nasze własne.
 • Wszystkie odbudowy protetyczne oparte o implanty nie wymagają żadnych poprawek, są wygodne, przywracają poczucie bezpieczeństwa i możliwość żucia. Osoby z wszczepionymi implantami często podkreślają, iż implanty dają wrażenie własnych zębów, znacząco podnoszą estetykę uzębienia i sprawiają, że czujemy się pewniej.
 • Naturalny wygląd implantów sprawia, iż częściej i bez obaw uśmiechamy się, jesteśmy lepiej postrzegani przez innych ludzi, a braki w uzębieniu i nieoczekiwane sytuacje podczas mowy czy jedzenia nigdy już nas nie skrępują.

 


Reasumując, implanty to znacząca poprawa estetyki, doskonała, bezpieczna imitacja naturalnych zębów, inwestycja na lata – często do końca życia, lepsza i trwalsza od protezy całkowitej czy korony forma uzupełnienia braków w uzębieniu. Implanty to także powrót do normalnej funkcji żucia i mówienia, minimalizacja zaniku kości, komfort i poczucie bezpieczeństwa oraz uniknięcie ingerencji w pozostałe zęby. Systematyczny spadek cen za usługę wszczepienia implantu, a co za tym idzie większa powszechność zastosowania implantologii, to kolejny atut.


Co sprawia, że implanty zębowe stały się tak bardzo popularne w ciągu ostatnich lat?

Dlaczego ten sposób odtwarzania brakujących zębów stał się powszechnie stosowaną metodą?

Duży wpływ na rosnącą popularność implantów ma udoskonalanie samej techniki oraz wysoka jakość i trwałość materiałów (tytan) stosowanych przy implantacji. Tendencja spadkowa kosztów wszczepienia implantów sprawiła, że coraz więcej osób decyduje się na taką metodę uzupełnienia brakujących zębów. Olbrzymia wygoda, bezpieczeństwo, naturalność i estetyka przekonują potencjalnych pacjentów i skłaniają do wyboru implantów jako najlepszej metody.

Tak pisze o zaletach implantów dr Kazimierz Łyś – doświadczony chirurg stomatolog z Wrocławia i specjalista z dziedziny implantologii:

Implant to fizjologicznie najbardziej zbliżona forma odbudowy brakującego zęba…Dobrze wykonany implant jest praktycznie nie do odróżnienia od pozostałych zębów…Największe praktyczne znaczenie ma dla pacjenta komfort użytkowania, który w przypadku implantów jest maksymalnie zbliżony do komfortu posiadania własnych zębów i stanowi ogromną przewagę nad wszystkimi rodzajami ruchomych (wyjmowalnych) uzupełnień protetycznych.

źródło:http://yesdent.pl/implanty-korony-mosty/

Jeżeli zastanawiasz się nad sposobem uzupełnienia luk w uzębieniu warto wziąć pod uwagę opcję wszczepienia implantu czy implantów. Chociaż jest to jeszcze stosunkowo droga metoda, to daje bardzo naturalny efekt i jej koszt ponosimy tylko raz. W przypadku innych uzupełnień często co kilka lat zmuszeni jesteśmy ponosić dodatkowe koszty.

 

Reklamy

4 myśli na temat “JAKIE SĄ ZALETY IMPLANTÓW?

 1. Sama mam 3 implanty od 2 lat. Przy pierwszym miałam jeszcze obawy, ale wkrótce potem przestałam je mieć. Dzisiaj mam 3 zęby, które dla mnie są jak własne. W ogóle nie czuję różnicy, a co ważne, nikt nie wierzy że to implanty. Także implanty jak najbardziej!

  Polubienie

 2. Na szczęście implanty stają się coraz bardziej dostępne nawet dla przeciętnie zarabiającego człowieka w Polsce. Może z polskich ulic z czasem znikną bezzębni 30-40-latkowie? Dzisiaj aby dostać dobrą pracę trzeba być nie tylko dobrym fachowcem, ale i dobrze wyglądać. Zepsute zęby lub ich brak potrafią zepsuć nawet najlepsze, pierwsze wrażenie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s