IRONMAN PULA

Triathlon Ironman 70.3 Pula 2016

Impreza sportowa zorganizowana w Chorwacji (Istria) przyciągająca miłośników tego sportu z całego świata. Zawodnicy pokonują dystans 1,9 km otwartego morza, jadą 90 km rowerem i na koniec biegną przez 21,1 km. To połowa pełnego triathlonu Ironmana. Wszystkie imprezy organizowane są przez World Triathlon Corporation. Będąc na wakacjach w Chorwacji miałam przyjemność oglądania na żywo zmagań kobiet i mężczyzn przede wszystkim z samym sobą, potem z wiatrem, falami i ulewnym deszczem.

Ironman Pula 2016
Ironman Pula 2016 – autor: Dentysta Yes Dent

Z ciekawością przyglądałam się przygotowaniom do rozpoczęcia zawodów. Ponieważ start znajdował się niedaleko mojego miejsca zakwaterowania mogłam obserwować przygotowujących się do Ironmana zawodników oraz działania organizatorów.

Ironman 2016 Chorwacja
Ironman 2016 Chorwacja

Ironman 70.3 Pula 18 września 2016

Triathlon Ironman rozpoczyna pływanie, potem jazda rowerem i bieg po ulicach Puli zakończony metą w Arenie.

Pula Ironman 2016
Pula Ironman 2016

Pula przyciągnęła wielu miłośników triathlonu w różnym wieku. Chyba najwięcej było Włochów. Z dużą przyjemnością dostrzegłam także naszych zawodników i zawodniczki. Gorąco, całą grupą dopingowaliśmy wszystkich uczestników, ale z gromkimi brawami i okrzykami czekaliśmy na Polaków. Emocji nie brakowało i właściwie to za nie chciałabym podziękować. Ręce co prawda odpadały dnia następnego i głos się łamał, ale warto było stać w strugach deszczu czekając na Polki i Polaków.

Ironman 2016-Pula
Ironman 2016-Pula

Zakończenie imprezy odbyło się w Arenie, niestety nasza grupa przemoczona do suchej nitki postanowiła odpuścić i w przerwie pomiędzy jedną a drugą ulewą wrócić do ośrodka Horisont. Do dziś żałuję, że nie było mi dane na mecie gratulować Polakom. Pewnie niewiele osób czekało na nich.

Triathlon Ironman Pula
Triathlon Ironman Pula

Swoją drogą nikt nie spodziewał się tak nieprzyjaznej aury na Istrii, gdzie z reguły we wrześniu jest ciepło i bezchmurnie. Późnym wieczorem udało nam się jeszcze pogratulować napotkanym, wracającym ze swoimi rowerami i medalami zawodnikom. Dla mnie Oni wszyscy wygrali, bez względu na to które miejsce zajęli na mecie.

Triathlon Ironman Pula 2016
Triathlon Ironman Pula 2016

Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda mi się, tym razem do końca obejrzeć całą imprezę, a przede wszystkim powitać Naszych na mecie. Jestem pełna podziwu dla wszystkich osób biorących udział w tak morderczych zawodach, tym bardziej, że startują w nich nie tylko młodzi ludzie, ale i dojrzali wiekowo zawodnicy. Olbrzymi ukłon dla Ironman w damskim wydaniu, dziewczyny jesteście WIEKIE!

Reklamy

3 myśli na temat “IRONMAN PULA

  1. Triathlon jest bardzo wymagającą dyscypliną. Dopiero na zawodach widać ile wysiłku i samozaparcia wymaga. Widziałem triathlonistów na zawodach w Polsce, mega szacun! Ciekawy artykuł 🙂

    Polubienie

  2. Ja dopiero zaczynam swoja przygodę z triathlonem. Za mną pierwsze starty. To olbrzymi wysiłek, ale dający wiele satysfakcji i pewności siebie. Cieszę się że jest coraz więcej takich osób jak ja i miłośników tego trudnego ale jakże pięknego sportu. Kibice dodają skrzydeł. Dzięki za ciekawy artykuł 🙂 Pozdrawiam!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s